تور استانبول

تور استانبول از اصفهان

شهری باستانی در مرکز ایران است. اين شهر از معدود مراكز باستان شناسي ارزشمند جهاني و بسياري از آثار باستاني آن در ليست آثار تاریخی به ثبت رسيده است. اگر از تاريخ اين شهر سخن به ميان آيد سرگذشت آن تا اعماق اساطير و افسانه ها ريشه دارد. [ تور استانبول ]

اهميت اصفهان به اندازه اي است كه در اكثر دائره المعارفهاي بزرگ جهان مدخلي به آن اختصاص يافته و سفرنامه هايي از محاسن و شكوه ظاهري و باطني آن به نگارش درآمده و مظاهر تمدن آن همانند سبك معماري, مكتب فلسفي و منهج فقهي آن چشمگير است.

میدان نقش جهان که معمولا با نام‌های میدان شاه و میدان امام نیز شناخته می‌شود در شهر اصفهان قرار دارد. این میدان شامل دو مسجد، یک کاخ و یک بازار است. این میدان بزرگترین میدان بعد از میدان تیانامن چین در بیجینگ است. این میدان در لیست میراث فرهنگی یونسکو وجود دارد. روزهای آخر هفته، این میدان یکی از مکان‌های اصلی پیکنیک رفتن خانواده‌های اصفهانی است. ورود وسیله نقلیه موتوری به این میدان ممنوع است و شما باید پیاده به این میدان بروید.

مسجد جامع اصفهان که در میدان کهنه شهر اصفهان واقع شده است، یکی از قدیمی ترین مسجدهای شهر اصفهان و همچنین بزرگترین مسجد این شهر می‌باشد. این مسجد بر روی بقایای یک آتشکده ساسانی ساخته ساخته شده است و بخش‌های گوناگون آن در طول هزارسال شکل گرفته است.    

کاخ عالی قاپو پس از انتقال پایتخت از قزوین به اصفهان توسط شاه عباس اول بین سالهای ۹۷۳ تا ۹۷۷ خورشیدی بعنوان مقر و دولتخانه حکومتی سلاطین صفوی در شهر اصفهان ساخته شد. 

سی و سه پل (پلی با ۳۳ قوس) یکی از زیباترین پل‌های شهر اصفهان است که در انتهای خیابان چهارباغ عباسی شهر اصفهان واقع شده است.

این شهر در منطقه‌ای نیمه بیابانی در مرکز ایران و در کنار زاینده‌رود قرار گرفته که از کوه‌های مرکزی ایران در استان چهارمحال و بختیاری سرچشمه می‌گیرد و به باتلاق گاوخونی می‌ریزد و از مراکز گردشگری، فرهنگی و اقتصادی ایران محسوب می‌شود.

 ما برای شما عزیزانی که در اصفهان زندگی می کنید تور استانبول را معرفی می کنیم. شما میتوانید جاذبه های گردشگری را از طریق همین سایت مطالعه نموده و برنامه ای شاد و مفرح برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

آژانس مسیر سبز

تور استانبول

02188975051

02188993012

 

خیابان فاطمی - روبروی سازمان آب - شماره 187 - طبقه سوم - واحد 6

تور استانبول